Головна » Розв'язування вправ на застосування перетворень виразів 7 кл

Розв'язування вправ на застосування перетворень виразів 7 кл

 Мета: узагальнити та систематизувати знання та вміння учнів щодо способів перетворень цілих виразів, набутих учнями в ході вивчення алгебри в 7 класі; систематизувати знання щодо видів завдань, які передбачають за­стосування цих знань та способів дій; відпрацювати навички класифікації, вибору відповідного способу розв'язання названих видів виразів; виховувати культуру математичної  мови, самостійність, впевненість.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Перевірка домашнього завдання

4 учні з картками в зошиті розв’язують аналогічні  до домашніх завдання  (правильність завдань перевіряють, підійшовши до стола вчителя, на якому розкладено картки з правильними відповідями, вибравши ту на якій їх відповідь – дивляться чи склалась на іншому боці картинка)

Усі інші в цей час розв’язують математичний сканворд

 

1

2

4

5

1

1

0

8

9

2

3

1

6

0

0

4

3

7

2

1

 

1.     57*43

2.     992

3.     502-302

4.     612

 

 

III. Формулювання мети й завдань уроку

IV. Актуалізація опорних знань

Виконання усних вправ

1.     Укажіть знак виразу: а2; |а|; a2 + 7; |а| + 3; a2 + b2 + 3; (а – 1)2; (а – 1)2 + 3.

2.     Якого найменшого значення набуває вираз: а2; |а|; а2 + 7; |а| – 3;

а2 + b2 + 3; (а – 1)2; (а – 1)2 + 3?Чому?

3.     Який знак має вираз: 2; -|а|; 2 - 7; -|а| – 3; -а2 - b2 - 3?

 

 

VI. Розв’язування прикладів.

Гра «Задачі від Незнайка»

Ми отримали листа від Незнайка. Він попросив допомогти розв’язати його домашнє завдання. Але конверт промок під дощем і деякі букви та цифри стерлися. Давайте відтворимо записи так, щоб виконувались рівності.

(з конверта виймаються завдання)

(…-2)(…+2)=а2-…

а2-…=(…-4с)(а+…)

(3а+…)2=…+…+49

(…-5)2=m2-…+…

(ax+…)2=…+2axb2+…

…-9=(a-…)(…+3)

Працюємо з підручником

№7969(г,ґ)   №799(а,г) №809(а,в)

Диктант

(учні на місцях виконують приклади на аркушах через копіювальний папір. Двоє учнів виконують на дошці.

 

 

1.     Перетворити в многочлен добуток суми а і 4с та їх різниці.

2.     Подати у вигляді многочлена стандартного вигляду квадрат суми і 4.

3.     Розкласти на множники різницю т6 і 81 .

4.     Подати многочлен т2 -12тп  + 36п2 у вигляді квадрата дво­члена.

5.     Розкласти на множники вираз 8а3 + п3.

6.     Піднести до квадрата двочлен х2 - z.

Учитель збирає по одному аркушу з роботою для оцінювання. Учні класу за записами тих учнів, які працювали біля дошки, само­стійно оцінюють свою роботу.

Творче завдання

У класі висить таблиця з пронумерованими формулами скоро­ченого множення.

1.     (а - b)(а + b) = а2 - b2;

2.     (а + b)2 = а2 + 2аb + b2;

3.     (а - b)г = а2 - 2аb + b2;

4.     а3 - b3 = (а - b)(а2b + b2);

5.     а3 + b3= (а + b)(а2b + b2).

Учитель один раз читає ліву або праву частину формули, а учні в зошит записують номер цієї формули. Перевіряється число, що

вийшло в результаті.

1)      Сума кубів двох виразів.(5)

2) Різниця квадратів двох виразів.(1)

3)      Добуток суми двох виразів і неповного квадрата їх різниці.(5)

4)Різниця кубів двох виразів.(4)

5)      Добуток різниці двох виразів і їх суми.(1)

6)Квадрат першого виразу, мінус подвоєний добуток першого і другого виразів, плюс квадрат другого виразу.(3)

7) Квадрат суми двох виразів.(2)

Відповідь. 5154132.

 

 

VII. Підсумки уроку

 

 

IX. Домашнє завдання

 

Новини

Всі новини

Контакти