Головна » Для батьків

Для батьків

 

Інтернет і розвиток сучасної дитини

Інтернет-технології стали природною частиною життя дітей і сучасної молоді. Невміння працювати з комп’ютером і орієнтуватися в інтернет-просторі в сучасному суспільстві можна порівняти з невмінням писати й читати.

Комп'ютер є не тільки розвагою, але й засобом спілкування, самовираження та розвитку. У кіберпросторі існує велика кількість спеціальних сайтів, адресованих дітям різного віку.

Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, спонукає до кмітливості, привчає до самостійного розв'язання задач.

Всесвітня мережа також задовольняє потребу підлітків у лідерстві. Діти, які добре знають комп'ютер та інтернет більш адекватно оцінюють свої здібності та можливості, вони більш цілеспрямовані та кмітливі.

Щоб повноцінно орієнтуватись у віртуальному просторі дитині треба вчитися структурувати великі потоки інформації, дотримуючись основних правил безпеки в мережі.

Чим приваблює інтернет дітей і підлітків?

   Різноманітне спілкування.

   Утамування інформаційного голоду.

   Пошук нових форм самовираження.

   Анонімність і віртуальна свобода (моделювання множинності «Я»).

   Відчуття спільності та приналежності до групи.

Навчальні, розвиваючі та розважальні інтернет-ресурси орієнтовані на дітей будь-якого віку. За їх допомогою діти в цікавій ігровій формі засвоюють основи письма і лічби, вчаться малювати та моделювати, привчаються до самостійної роботи і складають уявлення про навколишній світ. Розв’язання цікавих задач формує у дошкільників навички навчальної діяльності. До завдань розвиваючих програм та ігор входить також удосконалення пам’яті, уваги, мислення, логіки, спостережливості, тренуванняшвидкості реакції та ін. Існує багато ігор, що водночас мають виховну і освітню основу та здатні викликати інтерес дітей шкільного віку до економіки, соціології, історії, літератури.

Інтерактивні ігри на кшталт «розфарбуй сам» містять коментарі, що пояснюють і спрямовують дії дитини. Працюючи з такими програмами, дитина має можливість оцінювати, доопрацьовувати і виправляти результати власної праці. Логічні ігри розвивають мислення і просторову уяву (наприклад, дають можливість дитині вчитися розпізнавати та запам’ятовувати різноманітні геометричні фігури й кольори).

Діти дошкільного ішкільного віку із задоволенням проходять етапи навчальної гри знову і знову. Численні повторення сприяють кращому засвоєнню навчального матеріалу та стимулюють до самостійного пошуку найбільш ефективних шляхів вирішення поставлених задач.

Мережеві освітні ресурси для підлітків допомагають прискорити й оптимізувати процес навчання, підвищують якість навчання завдяки максимальній структурованості та цікавій формі викладення навчального матеріалу. Діти засвоюють нові цифрові технології та вчаться вільно орієнтуватися в інформаційному просторі.

Отже, сучасний підхід дозволяє підвищити якість і швидкість усвідомлення, розуміння та запам’ятовування навчального матеріалу. Майбутнє пред’являє нові вимоги до нового покоління, стає необхідним формування певних соціальних і професійних навичок, що дозволяють жити в сучасному цифровому суспільстві.

 Існують часові норми перебування за комп’ютером для дітей різного віку:

Згідно з нормами, визначеними Міністерством охорони здоров’я України, неперервне перебування за комп’ютером впродовж доби не повинно перевищувати:

1-2 клас – 10 хв.

3-5 клас – 15 хв.

6-7 клас – 20 хв.

8-11 клас – 30 хв.

 Хто повинен навчати дітей, як використовувати інтернет правильно і безпечно?

Саме в родині закладаються основи поведінки дитини в реальному світі, і віртуальний простір не має бути виключенням. Батькам слід приділяти серйозну увагу вихованню дітей і підвищенню їхньої обізнаності про загрози інформаційного середовища.

Необхідно пам’ятати, що комп’ютер для дітей є інструментом навчання і розвитку, а не тільки розваг та ігор. Незважаючи на широкі можливості віртуального спілкування, воно не може виключати і замінювати реальних стосунків між людьми.

Завданням вихователів і вчителів є проведення освітньої роботи серед батьків для сприяння онлайн-безпеці підростаючого покоління.

Навіть якщо дитина надмірно захоплюється грою і інтернетом, не слід забороняти їй користуватися комп’ютером. Заборона може викликати протилежну реакцію і призвести до замикання дитини в собі. Перш за все, слід знайти альтернативу онлайн-інтересам дитини і перемкнути її увагу на досягнення успіхів у реальному житті.

 Наші прості правила і поради допоможуть ваму цьому.

Підвищуйте власну комп’ютерну грамотність, щоб стати авторитетом для дитини і вміти надавати допомогу у вирішенні питань, пов’язаних з використанням комп’ютера.

Користуйтесь інтернетом разом з дітьми. Заохочуйте дітей ділитися з вами своїми успіхами і невдачами в освоєнні Мережі.Діти в інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі.

Не забувайте, що ваша дитина може користуватися інтернетом у школі, у знайомих або в інтернет-кафе, тому заборони можуть виявитися малоефективними. Приділяйте більше уваги вихованню дитини, навчайте її комп’ютерній грамотності й правилам безпеки в мережі.

Будьте другом і порадником, щоб дитина не соромилася і не приховувала від вас свої проблеми в опануванні інтернету. Спілкуйтеся з дитиною, обговорюйте її досягнення, пропонуйте допомогу.

Щоб у дітей не виникало бажання обходити програмні заборони, встановлені батьками, необхідно запропонувати дітям в якості альтернативи пізнавальні, цікаві і захоплюючі ресурси, де вони будуть захищені від ризиків віртуального світу.

 

 

 

   8  СИМПТОМІВ менінгіту, які повинні знати батьки

 

У зимовий період можна захворіти не тільки на ГРВІ, грип та COVID-19. Із настанням холодів активізуються менінгококова інфекція та вірусний менінгіт, найбільш вразливими до яких є діти (новонароджені та немовлята відносяться до групи підвищеного ризику).

#Менінгіт - захворювання, пов'язане із запаленням оболонок головного і спинного мозку. Етіологія цієї хвороби може бути різною, але симптоми у різних видів, як правило, схожі.

Як розпізнати у дитини менінгіт і на які симптоми слід звернути увагу насамперед

  •  Раптова лихоманка

Однією з ознак менінгіту є лихоманка, яка починається раптово. Дитина починає тремтіти і скаржиться на те, що їй весь час холодно.

У хворого швидко піднімається температура, збити яку буває непросто. Але оскільки цей симптом є ознакою безлічі захворювань, слід звернути увагу ще й на інші особливості у зміні стану дитини.

  • Сильний головний біль

Головний біль при менінгіті часто буває не просто сильним, а практично нестерпним. Часто біль сковує ще й шию пацієнта, але через сильний головний біль, він може не звертати на це уваги.

  • Двоїння в очах

Хворий на менінгіт не може сфокусувати зір, через що зображення в очах постійно роздвоюється.

  • Біль у животі, нудота і блювота

Хворий на менінгіт втрачає апетит. Часто це відбувається через постійну нудоту, яка може супроводжуватися болем у животі і блювотою.

  • Світлочутливість

Ще однією ознакою менінгіту є боязнь яскравого світла, через яку у дитини починають сльозитися очі, а також посилюються нудота і головний біль.

  • Ригідність потиличних м'язів

Хвора на менінгіт дитина знаходиться в особливій впізнаваній позі: лежачи на боці з закинутою головою і зігнутими ногами. При спробі розігнути шию у дитини часто нічого не виходить.

  • Неможливість розігнути ноги

Навіть якщо виходить нахилити голову дитини до грудей, у неї одразу згинаються у колінах ноги, проте розігнути їх у такому положенні неможливо. Це явище називається верхнім синдромом Брудзинського. При менінгіті разом з ним також проявляється синдром Керніга. При ньому неможливо розігнути в коліні ногу, якщо вона піднята приблизно на 90°.

  • Висипання на шкірі не бліднуть

При менінгіті можливі також висипання на шкірі. Відрізнити їх від висипка, яка не пов'язана з менінгітом, допоможе простий тест. Візьміть склянку з прозорого скла, прикладіть його до висипань і натисніть так, щоб шкіра під склянкою зблідла. Якщо висипка зберегла колір, варто насторожитися.

У малюків найбільш поширеними симптомами менінгіту є дратівливість, блювання, втрата апетиту, спад активності.

Що робити: 

 

Менінгіт - небезпечне захворювання, тому при виявленні його симптомів слід негайно звернутись до лікаря. Медику потрібно розповісти про всі виявлені симптоми. Відмовлятися від госпіталізації при підозрі на менінгіт категорично не рекомендується, оскільки ефективно боротися з цією хворобою можна тільки в стаціонарних умовах.

Як запобігти менінгіту 

 

Нині вакцинація - це найкращий спосіб захистити себе та своїх дітей від бактеріального менінгіту.

Існують такі вакцини проти збудників менінгіту:

менінгококова вакцина,

пневмококова вакцина,

Hib-вакцина від гемофільної інфекції.

Вакцинація від менінгіту не входить до календаря щеплень в Україні як обов'язкова, а відноситься до рекомендованих.

 

Новини

Всі новини

Контакти